6.6.16

Kultuurne nädalavahetus.

Juuni esimene nädalavahetus oli nö kultuuri otsast lõpuni täis.
Viimati sai Haapsalus käidud suisa viis aastat tagasi ja siis ka ekskursiooniga. Nüüd aga nö omal käel ja kiirustamata. Kuna aega oli kaks päeva, siis oligi võimalik lonkida just selles taktis, nagu jalad just viitsisid ning ringi vaadata laisa turisti pilguga. Piltegi sai palju, aga siia postitusse lükin vaid mõned - eks huvi korral saate ju isegi uudistama minna ja ... pealegi - oma silm on ikka kuningas!
No esmalt muidugi nn kohustuslik osa e promenaad (ms ööbisimegi Promenaadi hotellis).


Ja hotellis oli parasjagu vaatamiseks väga tore fotonäitus:


Seejärel väike jalutuskäik ja juba olimegi uudistamas Haapsalu Piiskopilinnust.


Ja sealt sattusime kohe Itaalia Veinipeole.


Veinipidu ei koosne ju ometi ainult veinist. Vahepeal peab ikka midagi peale juustu ka sööma. Söögikohti on Haapsalus päris ohtralt ja nälga ei tohiks küll keegi jääda. Meie einestasime kohvikus "Rondo". Väga maitsvad road ja mitte väga kallid ka!
Aga linnapildis püüdis pilk kinni mitmeidki kohvikute nimesilte ning üks lõbusamaid oli "Kärme Küülik".


See kõik oli nö "soojenduseks" toredale õhtusele kontserdile.
Pisut jättis küll soovida kontserdi korralduslik pool, aga peaesineja sulatas me südamed nii eestikeelsete fraaside kui ka kuulajaskonna endaga kaasa laulma meelitamisega.
Pealegi ... Itaalia, mu salaarmastus - kohe järgmisena peale Eestimaad ... ning jah, ma ei saa salata, et Toto Cutugnol oli me nooruses ja on nüüdki väga suur roll kanda.
Tegelikult ma ei imesta üldse, et Tal on ka oma kodumaal nn hüüdnimi Tõeline Itaallane!


Ilusate elamuste järel nautisime veel tassikest tõeliselt imehead kohvi hotelli kohvikus ja seejärel rahulikku ööund.
***
Pühapäeva hommikut alustasime hotellis pakutava superhea hommikusöögiga. 
Seejärel suundusime sinna, kuhu olin soovinud juba ammugi minna - Rannarootsi muuseumi.
Hmm ... see on imetore muuseum!
Taevake! Kui tihti teiega on juhtunud, et muuseumi juhataja võtab teid isiklikult vastu kättpidi tervitades ... justkui oleksite mingi eriline VIP või nagu oleksite juba nö vana tuttav, kes astus läbi veidikeseks juttu puhuma?
Tänu sellele, et juhataja ise on väga-väga-väga heade teadmistega (olles ise rannarootslane) rannarootslaste elust-olust ja ajaloost ning lisaks ääretult hea jutuvestja-eksponaatide tutvustaja, lastes külastajail vabalt vestluses osaleda, oli see külastus suurepärane moodus pühapäeva alustamiseks!


Enne Haapsalust lahkumist otsustasime, et ostame midagi söögipoolist ka teele kaasa. Teele kaasa ostmiseks on parim koht TEELE kohvik-pagariäri.

.... mmmmm.... vot see on gurmaani paradiis! Millised lõhnad .. millised maitsed ... pirukad, milles on sisu rohkem, kui taigent ... väga hea teenindus ... 
.... aga kodutee ootas ...

*****
Nagu ikka Eestimaal liikudes, pöörasin nüüdki tähelepanu pinkidele ja bussiootepaviljonidele ning iseäranis kenadele ehitistele.


*************
Lõpuks koju jõudes veel poest piima-leiba varunud, "komistasin" köögivilja-marjaleti otsa ning .....
see oli tõesti nn spontaanne ost:

Suured, mahlased murelid ja väga suured maasikad (no ükski neist maasikatest ei mahu pihku nii, et pihu saaks kinni panna ja öelda: maasikas on pihus. Öelda saab vaid, et maasikas on pihu peal ja enamus maasikaid on nii suured, et isegi sõrmeotsad ei ulatu pöidlaotsaga kokku. Ja need mammud on ka imeliselt mahlased ja maitsvad.

**************
See nädalavahetus oli täis kultuuri ja südantrõõmustavaid elamusi!

 
******************************************************

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar