28.1.17

Ihule ja hingele.

Täna "ekslesin" jällegi köögis ja kuna päris ammu ei ole meie menüüs olnud kisselli, siis tegingi. Kisselli juurde sündisid justkui iseenesest nii kohupiima-mannavorm kui ka kohupiima-ploomikook.
 **************
 
Peale köögis valminud toidu vajab aga ka hing harimist ja täna oli Rakveres etendust andmas kolm näitlejat Vana Baskini Teatrist .....
 
Eeltutvustus:
Miro Gavran on tänapäeva üks populaarsemaid Horvaatia kirjanikke, kelle mitmekülgse loomingu hulka kuulub ligikaudu 40 näidendit.
“Kõik meestest” on eluline, lõbus ja ootamatuid üllatusi pakkuv näidend, kus põimuvad viis erinevat lugu ja viisteist tegelaskuju, keda kehastavad kolm näitlejat. Millised nad on, need meie kaasaegsed mehed? Kuidas nad elavad? Millest mõtlevad? Millised küsimused ja probleemid neid huvitavad? Mida nad mõtlevad armastusest ja kuidas armastavad? Kuidas nad suhtuvad seksi ja kellega unistavad seksida?
Paraku pole unistuste järgi elamine enamasti võimalik, sest elu pisiasjad teevad omad korrektuurid. Ükskõik, kas tehakse head või halba, ollakse aus või silmakirjalik, kutsub see esile vastureaktsiooni. Armastust ei ole vihkamiseta, sõprust konkurentsita ega noorust vanaduseta.
“Kõik meestest” jutustab meile sõbralikult enesekriitilise loo meheks olemisest, mis toob suule muheda naeratuse, aga silmanurka ka härda pisara. Olgu kuidas on, aga ilma meeste striptiisita ei saa me seekord kuidagi hakkama.
Lavastaja: Eero Spriit
Kunstnik: Jaak Vaus
Tõlkija: Hendrik Lindepuu
Mängivad: Tarvo Krall, Raivo Mets, Janek Sarapson
 
***
Jah, tõesti! Suurepärased näitlejad ja suurepärased rollilahendused ning ümberkehastumine ...
 

 
*****************************************************************

2 kommentaari:

  1. Tundub, et käisime sama etendust vaatamas! :)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Tore! Kahju vaid, et teineteist külastajate hulgas ära ei tundnud! Oleks saanud rõõmsalt tervitada ja ehk etenduse eel kohvigi koos juua!

      Kustuta