5.8.20

Kodus ja külas.

Suvi kestab ja kestavad ka need väikesed sehkendamised ning ettevalmistused ajaks, mil ilmad ei ole enam nii soojad ja sõbralikud. 
Aeg kõnnib omasoodu, kuid soojust hinges hoides on ka sügis, talv ja kevad kõigi oma tujude ja looduse värvingutega vägagi meeldivad aastaajad.


Ja otse loomulikult - igapäevaselt ju ikka nokitsen midagi ka köögis, et seda "kõige toitvamat tööd" e söömist toimetada.
Ühe lähisugulasega tuli jutuks majonees ja selle omadused.


Ja veidike uudiseid ka mu rõdult:


Vahel ma lihtsalt vantsin ja vaatan ilma ning inimesi, linde ja taevast, vihmamustreid ja öövalgust ...see foto on "Virumaa Teatajast" napsatud.


Vahel aga juhtub, et elu püüab sekkuda varemplaneeritud tegevustesse.
Sel korral siis sedaviisi, et ise ma rooli istuda ei saanud ja kogu rännaku jooksul oli abikaasa juhtival kohal. Õnneks ei suutnud eelnevad juhtumised rikkuda kogu me planeeritud sünnipäevapeole minekut!


Ventspils  läti , [vääntspils]) (saksa Windaueesti Vindaviliivi Vǟnta) on linn (aastast 1378Lätis Kurzemes Venta jõe suudmes.

Lätis elanike arvult kuues linn RiiaDaugavpilsiLiepājaJelgava ja Jūrmala järel. Linn on Ventspilsi piirkonna halduskeskuseks, kuigi ise selle koosseisu ei kuulu.Ja vaatamist-imetlemist ning silmailu on Ventspilsil pakkuda päris palju!


Ehkki igasuvine lillefestival jäi sel aastal ära, on linn siiski täis lilli, skulptuure, purskkaeve ja ... lehmasid!


Muide, Ventspilsis kehtib eurodega paralleelselt ka nende endi linna raha, millega saab teostada mitmeid makseid: maksta teenuste ja kaupade eest ...


Külastasime ka Liivi Ordulinnust, Käsitöömaja - muuseumi, Vabaõhu-kaluriküla muuseumi, uitasime rannas ja promenaadil.


Raekojaplats ja linnaturg on turvaliselt ja mugavalt lähestikku.
Mõlemal platsil ja neid ühendaval tänavalgi käis vilgas tegevus. Turg, mis sünnipäeva puhul oli laienenud laada staatusesse pakkus põnevust ja silmarõõmu. Raekoja platsil toimusid nö kaasalöömise- ja osavõtmise võimalusega tegevused.


Meie peatuspaik oli sellele kõigele üsnagi lähedal ja olin üsna meeldivalt üllatunud, et tänava- ega laadamelu polnud üldse tuppa kuulda.
Aga seedeorganid andsid märku, et ... kui ise ei viitsi kööki suunduda, tuleb jalutada trepist alla, ümber nurga ja ...


Teise nurga taga oli kohe ka väike toidupoeke ja kuna mõni aeg tagasi nostalgitses keegi kondenspiimade teemal, siis jäi mulle silma üks kena valik.


Iga pidu saab kord läbi ja rõõmsate emotsioonidega laetult suundusime koju tagasi.
Mida siis pikal teekonnal ikka muud teha, kui jälgida taevast ja teed ning seda, mis tee kõrval, eks-ju!


Tagasi öises kodulinnas.

Pisut nn nodikoguja rõõmu ka:*******

Ja veel ...
Ehkki Rakvere Vallimäe pidulikul avamisel me ei käinud, siirdusime sinna kohe järgmisel õhtul, et nautida teatrikunsti.Ja saigi augusti esimene nädalake otsa.

******************************************

2 kommentaari:

  1. Sinu reisilugusid on alati tore lugeda!
    Aitäh!
    Arella

    VastaKustuta
  2. Lihtsalt nii palju informatsiooni ... kui ilusad pildid nii rakverest kui mujalt .. kõik on nii äge , sõnu pole et kommenteerida sest sõnadest jääb väheks .. kalli kalli

    VastaKustuta