14.4.13

Inimene mõtleb, aga ...

Hiljaaegu mõtisklesin vanaemaruudu heegeldamisest. Õnneks leidub alati keegi, kes viitsib kaasa mõelda ja ka nõu anda või seletada.

**tsitaat (K) Vanaemaruudu määrang on Wikipedias täitsa olemas http://en.wikipedia.org/wiki/Granny_square Smile
**tsitaat (mina) ;mex8 Tänan viite eest, kuid kuna minu kodune keel on eesti keel ja inglise keele oskus ei ole väga perfektne, siis ... loen sellest välja vaid, et põhinõudeks on kahekordsete sammaste ja ahelsilmuste kooslus. Millises vahekorras neid kasutatud on, seda ma samuti välja ei loe ja mõistan, et nõudeks on vaid nende koosluste korduvus mustri moodustamisel.
Mõtlen veel .... ;mij

**tsitaat (v) Vanaemaruut on jah põhimõtteliselt sammaste ja ahelsimuste kooslus, nii et moodustub pitsiline pind. Kuid samas on palju variatsioone, millest on ka palju-palju raamatuid. Tihedam pind näikse olevat täiesti lubatud

Niisiis heegeldan enda alustatut tasapisi edasi, aga ...

Samas tekkis kiire vajadus ühe tillukese järjepidaja järele. Kuna mäluga on lood just niisugused nagu nad on, siis olen hakanud oma kotis kaasas kandma nö "Suurte ideede" vihikut. Ja sellele vihikule just seda pisikest abimeest vaja oligi. Kuna aga ajusoppi oli vanaemaruut ikka pidama jäänud, siis heegeldasin kaks pisikest ruudukest ja panin nende vahele tugevduseks ning paremaks vormihoidmiseks papist ruudukese. heegeldasin siis kaks ruudukest omavahel kokku ja `saba` ka külge. Nüüd saab ruudukese `sabapidi `kirjaklambri abil vihiku kaane külge kinnitada.
Vanaemaruut on ju tegelikult ikka väga kena motiiv ja ehkki mulle meeldib rohkem fileeheegeldus, siis usutavasti ei ole see mitte viimane kord just vanaemaruudu motiive heegeldada.

 
************************
 

1 kommentaar: