23.4.16

Väike rännak.

Tekkis vajadus käia (sõita ikka) ära Tartus. Vajalikud toimingud tehtud, imetlesin Tartumaa ilu ja püüdsin mõned kenamad hetked ka jäädvustada. Olen juba mõnda aega, kui taas Tartusse sõitu on olnud, imetlenud Tartu valla kauneid bussiootepaviljone ning üleüldiselt Eestimaa ilu.


Täna oli väga vahelduvate ilmaoludega päev.


Ja samal ajal, kui meie rändasime, käis talv ka Lääne-Viru maakonnas ära. Hommikupoolikul, kui teele asusime, sadas vihma ja siis kui tagasi jõudsime oli kevad jälle tagasi tulnud.

* See pilt on kopeeritud Virumaa Teatajast. 23.04.2016.

Olles juba kord kodust välja tulnud, ei saanud me jätta rändamata ka piki Peipsi veert. Kõigepealt tegime peatuse Sookalduse külas, et imetleda kaunist kuldkollast lilleilu.Nartsissi õitsemisaeg ei ole ülearu pikk ning kes soovib seda ilu sel aastal nautida, peaks külastuse kiiresti oma plaanidesse lülitama.

Edasi liikusime ikka kodu poole ja tegime ühe pisikese põike Varnjasse. Seal oli väike laadapäev. Kohe peatänava alguses köitis pilku .... kalakuivatus:


Laadal kaubeldi nii kalastustarvete kui ka kala endaga, nii vaipade kui ka keraamikaga, loomulikult ka sibulate ja istikutega - kevad ju!
Silma jäi üks väga kenasti heakorrastatud kodu, millel kivikestest laotud peenraümbrised ja sama disainivõttega kaunistatud maja vundament.


Paar meeleolupildikest veel:Veel kevadist silmailu:Kuna oli teada, et kedagi ei olnud kodus meid supi-prae-magustoiduga ootamas, siis otsustasime nö "väljas süüa". Juba ammugi olime vaaginud mõtet, minna proovima Slaavi köögi hõrgutisi. No tegimegi lõpuks selle mõtte teoks.

Interjöör on mõnus ja rahulik. Vaikne muusika ja meeldiv teenindus.

Pean mainima, et praed, mille tellisime, olid väga suured ja maitsvad ning mmmm-kui-maitsvate vareenikutega oli kohe tõsiseid raskusi. Alles ka ei raatsinud jätta, sest nii head olid! Minul kohupiimaga ja kaasal kirsitäidisega vareenikud ja lisaks imemaitsev hapukoore-maasikamoosikaste!
Ilmselgelt oleks meile kahele jätkunud ühest praest ja ühest portsjonist vareenikutest - kõhud pole ju ometi kummist!
Igatahes - soovitan:


Niisiis, Peipsi veerelt toodud talu- grillvorst ja suitsuvorstirõngas ning suitsukalad jäävad homset-ülehomset ootama!

***************************************************
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar