19.11.16

Eesti mees ja ... tillukesed teod.

Eesti mees ja tema naine.
Kui paljud teist teavad, kes maalis Isa portree ja Ema portree?


Mina tõepoolest teadsin seda juba ennemgi, aga see oli väga ilus algus etendusele .. või pigem ekskursile, mis lahkas ja mõtestas mehe ja naise olemust ning tähtsust.

Jajah, muidugi - portreede autoriks on maalikunstnik Johann Köler.


Etenduse kohta võin lisada, et kel võimalus, tasub kindlasti vaatama minna!


Arvustus/tutvustus ühest artiklist:
Kolm aastat tagasi Peep Pedmansoni tekstile loodud lavastus "Eesti mees ja tema poeg" tõestas Sepo Seemani võimekust stand-up koomikuna. Etendust on saatnud suur menu, tükki on mängitud varsti ümmargused sada korda. "Edu põhjuseks oli lisaks suurepärasele tekstile Sepo isiksus - olles ise kolme poja isa, teadis ja tundis ta, millest mängis," ütleb lavastuse autor Tiit Palu.
"Aga mul on üks naine ka!" müristas toona Seeman.

„Eesti mees ja tema naine“ keskendubki Eesti mehe ja naise suhetele. Ritta seatakse hulganisti kõnekaid fakte. Näiteks kas teadsite, et Eesti mees räägib keskmiselt 2000, naine aga 7000 sõna päevas? Või seda, et Eesti naise vannitoas on keskmiselt 437 eset ning 71% nende esemete nime ega otstarvet mees ei tea?

**********

Tillukesed teod sünnivad ikka siis, kui suuri tegusid ei oska teha. Niisiis mõtlesin pisut sirgeldada. Pliiatsitega oli lugu aga kehvapoolne:


... no ja siis ma natuke värvisin ja kleepisin ja siis printisin ja lõikasin ja lõpuks pistsin pildikesed tillukestesse raamidesse ka.
Neid sai päris palju ja juba läksid nad ka rändama. See oli minu üks pisitilluke "eraprojekt".


*******
Ja siis juhtus mulle kätte üks huvitav uus toidutegemise raamat.
Kristina Efert "Jõulud. 30 teistmoodi jõulurooga".
Kes tahab jõululauale pakkuda midagi eripärast ja uut, tasub uurida ja katsetada!


******
Juhtus, et - jah just juhtus, sest ei olnud üldse nõnda planeeritud - sõstarde hooajal oli jäänud pisut musti sõstraid mingist toidutegemisest üle. Ja ma olin nad sootuks unustanud ...
Küll oli hea, et olin neile ikka pisut niiskust imavat paberit enne unustamist "külje alla" laotanud. Ja peale ka. Eks nad selle peale laotatud paberi varjus unustusehõlma vajusidki.😮
Nüüdseks on nad kenasti mõnusateks kuivanud ja sobivad nii lihtsalt maiustamiseks kui ka nt kisselli, keeksi või kohupiimakoogi sisse!******
Ja veel üks pisike tegu - käsitöine tegu sedakorda:


*****************************
😊

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar