5.4.17

Kingitus ja vaimutoit.

Kõigepealt siis kingitusest. Ühes sõpruskonna grupis postitati pilt kaunitest "endatoitmise" vahenditest ning mina hõiskasin oma mõtte nende ilu kohta kommentaari näol välja. Ja siis selgus, et olin selle hõiske saatel astunud loosirattasse.
Ja siis äkitsi tuli teade, et üks komplekt tahab minu juurde tulla ja ... pisikese vestluse ja aja kokku leppimise järel tõi korraldaja selle mulle lausa koju kätte.
 
 
Ja õhtul käisin abikaasaga teatris jällegi oma kultuurinälga kustutamas.
 
TÄNA ALGAB UUS ELU
ROBERT CAISLEY juhib draamakirjanduse programmi Idaho Ülikoolis ja on üle kümne näitemängu autor. Komöödia „Lucky me” (meil “Täna algab uus elu”) tõi esmakordselt lavale New Jersey Repertory Company 2014.a suvel
Sara elab korteris koos oma vana isa Leoga, kes on jäänud pimedaks ega käi enam väljas. Seni on isal on õnnestunud kõik Sara austajad eemale peletada. Siis aga asub naabermajja elama Tom, kes töötab lennujaama turvateenistuses. Tom hakkab Sara juurde üha sagedamini sisse astuma, algul selleks, et naist tema hädades aidata, nimelt jälitab „Õnneseent“ Sarat pidevalt mingi ebaõnn – küll sajab korteri lagi vihma ajal läbi, küll surevad tema kuldkalakesed või kaob ära tema hoolde antud kass. Sara isa püüab aga Tomi igal moel eemale peletada, teeseldes pimedat pahurat vanameest. Kuivõrd Sara varasemad suhted meestega on luhta läinud, on ta kaotanud usu tulevikku ja on enesessesulgunud.
Caisley mõnusa huumoriga kirjutatud näidend rõhutab ilma liigse näpuviibutamiseta vajadust olulisi asju välja öelda, ja võimaldab neljal näitlejal luua erinäolisi karaktereid.. Tüki kõige põnevam tegelane on Leo, kelle vaimukad dialoogid Tomiga kruvivad üles pingeid. Kui Tom on valmis suhteid lõpetama, purskab Sara välja perekonna mineviku traagilised sündmused ja lugu saab klassikalise õnneliku lõpu..
Lavastaja: Ivo Eensalu
Kunstnik: Jaak Vaus
Tõlkija:Reet Kandimaa
Mängivad: Raivo Rüütel, Külli Reinumägi, Eduard Salmistu (Rakvere Teater), Aleksander Ots
 


**********************************************  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar