16.10.15

Kakaokohupiimakook ja kolm õde.

Siiski-siiski ... kolm õde ei söönud kohupiimakooki ...
 
Lugu oli hoopis nõnda, et eile küpsetasin ma kooki ja täna käisin teatris.
 
Ja mis viga küpsetada, kui pagarid on juba sepiku valmis küpsetanud ja meier kohupiima parajate portsudena pakendanud. Mis oleks veel lihtsam, kui sättida natuke sepikuviile, tükeldada pisut õunu, valada õunatükkidele kokkusegatud kohupiimamass ning pista see kõik u 55 minutiks 180-kraadisesse ahju. Ahi küpsetas kõik komponendid kokku maitsvaks koogiks ja laisk perenaine jälle rõõmus!
Muide, see rukkijuuretisega kaerasepik on huvitava maitsega. Proovige! Minule igatahes maitses päris hästi!
 
 
*********
 
Täna aga käisime teatris.
 
Anton Tšehhov
"3 õde"
 
Lavastaja ja kujundaja Andres Noormets (Vanemuine)
Kostüümid Eveli Varik
Tõlkija Otto Samma
Osades Marin Mägi-Efert, Anneli Rahkema, Saara Kadak, Helgi Annast, Natali Lohk, Margus Grosnõi, Volli Käro, Peeter Rästas, Meelis Rämmeld (Ugala), Toomas Suuman, Tarmo Tagamets, Imre Õunapuu
3 õde on draamaklassika tüvitekst noortest naistest, kes on elu argipäeva kinni kleepunud ega leia sealt teed välja. nende armastuseotsing on nii intensiivne, et võtab silme eest mustaks ja pea ringi käima - päevad kihutavad õhtusse nagu kiirrongid mööda tuleviku rail balticut. näod ja jaamad vilksatavad mööda - ainult unistused ja lootused jaksavad kaasa kumiseda.
 
Napi, kuid väga nutika lavakujundusega etendus!
Raske on lisada midagi sellele, mis kavalehel ja etenduse tutvustamiseks teatri kodulehel juba öeldud. Saan öelda vaid, et ... ehkki kunagi olen A.Tšehhovi teost lugenud, olid nüansid ja osa sündmusteahelast ammugi meelest pühitud ja võib-olla ongi see hea - liiga hästi meeles olev algmaterjal võiks ehk muidu ajus nö "lühise" tekitada, kui lavastaja on mõnd ahela lüli veidi nihutanud. 
Igatahes oli nauditav teatriõhtu!
 
 
*******************************


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar