22.7.18

Kaunis paik ja Pikse pill

Käisime Jänedal.
Ikka taas ja jälle tõden, et meil on ilus kodumaa. Maailmas on palju ilusaid paiku, kuid ükskõik, kui kaugele ma võiksin ka rännata, kodumaale tuleksin alati tagasi.
Kindlasti ei mõista ma hukka kedagi, kes on läinud ja jäänud mujale ning tunnevad end just seal kodus olevat. Meil kõigil on omad põhjused valikute tegemisel.
Lihtsalt … mina mõtlen nõnda ja püüan vahel ka mind köitvat ilu piltidele püüda.
 
 
Nojah. Eks sinna sai ikka ka teise põhjusega sõidetud.
Käisime Pikse pilli vaatamas ja kuulamas.
 
Mis juhtub siis, kui meie, 21. sajandi täiskasvanud, iroonilised inimesed, kohtume oma esivanematega, kelle maailmapilt on hoopis teistsugune? Millest me nendega räägime? Kas ja kui palju saame üksteisest aru? Mis meid ühendab? Mida on muinasrahvas sellist, mida nutitelefoni ajastu inimene mõista ei suudagi?

Kõik dialoogid ja monoloogid lähtuvad Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 1866.aastal kirja pandud „Eesti rahva ennemuistsetest juttudest”.

Näidendi autor ja lavastaja Damir Salimsjanov on pärit ning elab ja töötab Udmurtias. Tema sõnul pakub näidend võimalust vaadata, kuulata ja näha meid kõrvalt, see ühtlasi annab kogu loole üldinimliku ja üleilmse mõõtme.

Lavastaja Damir Salimsjanovi eelmise aasta lavastus “Praegu pole aeg armastamiseks” kandideerib 2018. aasta Eesti teatri aastaauhinnale kokku neljas kategoorias- parim lavastaja, parim meespeaosa, parim naispeaosa ja parim naiskõrvalosatäitja

Lavastaja Damir Salimsjanov (Udmurtia), kunstnik Irina Babitševa

Näitlejad Riina Maidre, Mirtel Pohla, Liisa Pulk, Jarmo Reha, Karl Andreas Kalmet, Dovydas Pabarčius (kõik vabakutselised), Ott Raidmets  (Pärnu Endla)
 
 
Kiidusõnad lavastajale ja näitlejatele!
 
******************************


 
 

1 kommentaar:

  1. Mina olen ka Eestimaa looduse armastaja ja eriti mulle meeldib Võrumaa juba lapsena … Linnadest muidugi Pärnu , seal on õhkkond nii sõbralik kuigi on palju võõrast väge ka … Hingata on seal jube kerge ja palju rõõmsaid nägusid tuleb vastu ..
    Kindlasti oli tore teatritükk , nii head näitlejad … see Kalmeti suguvõsa on ikka kogu aeg andnud tetritesse uut verd .. nii nagu Malmstenid ja Toompered … ja kindlasti veel paljud keda ma ei mäleta praegu nimetada …

    VastaKustuta